DE SMET, Gust (1877-1943)

Stilleven met bloemen en fruit (1915)
€4.000 - €6.000

Olie op doek (60 x 78 cm), getekend rechts onder. Lijst uit de periode

Herkomst: dit werk is uit de verzameling van Leon De Smet (1881-1966). Van zijn hand werden links boven wat bloemen bijgeschilderd. Dit maakt dit schilderij tot een unieke samenwerking van de twee broers. Op de veiling van De Vuyst (nr. 137 dd 8.3.2008 lot 416 + veiling 12.3.2022 lot 197 'Intérieur d'artiste' c1940/45) werden schilderijen van Leon De Smet verkocht met voorstelling van zijn interieur. Hierop zien we ons schilderij afgebeeld naast de schouw. De familie van de huidige eigenaar van het werk kocht dit van Leon De Smet in de jaren '50 van vorige eeuw. Dit werk komt nu voor het eerst op een veiling.