BAUDARTIUS, Willem

apud Michaelem Colinium
1622- (1621)
€2.800 - €3.500

2 dln. in 1 vol. in-4° oblong, [8] + 454 + [1 blanco f.], 382 + [10] pp. Titel in mooi gegraveerde omkadering, vignet in houtsnede op titelblad van 2de dl., twee wapenschilden in houtsnede, 285 genumm. platen i.t. (één op dubbele blz. en de andere op volle blz.) en 3 lettrines in houtsnede. Enkele lichte gebruikssporen. Vol perkament uit de tijd, gladde rug met titel in inkt

"1ste Latijnse ed. van deze uitbundige geïllustreerde beschrijving van het eerste deel van de Tachtigjarige Oorlog, beginnende in 1559 tot 1615. De mooie koperen plaat die gebruikt werd als gegraveerde titel stelt allegorische figuren, het wapenschild van Maurits van Nassau en de wapenschilden van de Zeven Vereenigde Nederlanden voor. De twee wapenschilden in houtgravures zijn die van Maurits van Nassau en de Zeven Vereenigde Nederlanden. De talrijke gravures in de tekst tonen kaarten met talrijke details, portretten, steden, stadszichten, veldslagen, overwinningen, historische scènes enz. Baudartius (Deinze, 1565- Zutphen, 1640), een calvinistische Nederlandse theoloog, publiceerde dit werk voor het eerst in het Nederlands tijdens het Twaalfjarig Bestand (1609-1621). Een deel van de platen zijn gekopieerd naar werken van Frans Hogenberg maar de meeste zijn van Baudartius zelf; enkele werden aan Simon Frisius toegeschreven en twee portretten zijn gesigneerd door Lambert Cornelis. Zeer fris exemplaar met grote marges; de laatste blz. zijn ongeopend gebleven. Brunet I, 703. BB I, p. 205-206 In-4° oblong. Deux tomes en un vol. Titre gravé, la carte des XVII Provinces, portraits, sièges, exécutions, plans, batailles, gravures numérotées 1 à 285. La dernière sur double page. La plupart par Hogenberg. Texte en latin. Plein vélin de l'époque, dos lisse titré à la plume. Recueil fort rare. Traduction latine de l'originale néerlandaise de 1615. Les planches sont les mêmes"