[ANTWERPEN] - FRANS CLAES MUSEUM

3 handgeschreven registers i.v.m. 'Het huis genaamd de Gulde Spoor van Frans Claes'
€400 - €600

3 folio's: 1. Bezoekersregister geschreven op handgeschept papier, versierd met c. 65 kleine tekeningen en aquarellen. Begonnen in 19.10.1894 tot 6.4.1919. c. 320 bl met honderden handtekeningen, index van bijzonderste bezoekers. Oude perkamentband met versierd koperbeslag. 2. Register met bezoek van 8/9 juni 1919 tot 1932. Handschrift op 265 bl. handgeschept papier (orig. register uit 17de eeuw met perkamenten registerband), bijgevoegd documenten en foto's. 3. Register van 1933 met talrijke handtekeningen en evenementen. Geschreven op 18de eeuws handgeschept papier en gebonden in vol perkament. Met 24 beschreven blz en 106 bladen blanco handgeschept papier met het watermerk 'Pro Patria'. Bijgevoegd: Gedenkboek Frans Claes. Museum 'De Gulden Spoor'. A'pen, 1932. 4°, 276 pp, ill. Halfled. band + Verkoopscat. 'Musée Frans Claes'. Anvers, Van Herck, 1933. 2 dln in 1 vol. in-4°, met vermelding verkoopprijzen, half linnen uit de tijd (5)

"Conservator van Museum Vleeshuis. Voorzitter van Koninklijke Oudheidkundige Kring van Antwerpen. Frans Claes (1860-1933) bouwde als oudheidkundige een indrukwekkende privéverzameling van kunst- en oudheidkundige voorwerpen uit, waaronder vele met betrekking tot de schuttersgilden. De bouw van ""De Gulden Spoor"" werd aangevat in 1902, het jaar van het zesde eeuwfeest van de Slag der Gulden Sporen te Kortrijk in 1302. Het interieur van het museum, dat zijn deuren opende in 1904, integreerde vaak waardevol recuperatiemateriaal en authentieke oude elementen afkomstig van gesloopte panden, in een vroeg-20ste-eeuws nieuwbouwcomplex. Het stadsbestuur van Antwerpen benoemde Frans Claes in 1911 tot conservator van de stedelijke musea Steen en Vleeshuis"