POIRTERS, Adrianus SJ (1605-1674)

Heyligh Hof vanden keyser Theodosius verciert met sinnebeelden, rymdichten en sedeleeringen
Ipere
J. B. Moermans
1696
€140 - €200

In-8°, [xvi], 295 pp, allegorische gegrav. titel en 11 emblematische gravures buiten tekst, door H. Cause naar S. van Loybos. Thema: de opvoeding. Enkele watervlekken in het begin, klein hoekje gescheurd van binnenmarge p. 112. 19de eeuwse band in half marokijn, gladde rug, wat sleet aan bovenste kapitaal, rug verguld, gemarmerde platten

"Ref. Landwehr, 678 ; de Vries 242 ; BCNI 15506 ; Praz p. 461 ; Bibliographie yproise n°386 ; Muller 603. Oorspronkelijke postume uitgave, de auteur had het niet volledig afgewerkt. Poirters is volgens de overlevering wel een vrolijke figuur geweest. Zijn gaven lagen op het gebied van de vaardige hantering van de volkstaal, in een ""sappige zeggingskracht"""