[ALMANAKKEN]

"Tyd-wyzer, voor het schrikkel-jaer 1812; waer by gevoegd zyn de honderd figueren der geheugenis-konst:ten gebruyke der schoolieren van het Pensionnaet van Thourout, onder de bestiering van Behaegel"
Brugge
C. De Moor
1812
€120 - €180

"In-12°, 38 pp, op de laatste 10 blz. staat een zeer curieus geheugenspel, nl. bij elk getal van 1 tot 100 is een kleine tekening (met de hand, in bruine inkt), die het getal uitbeeldt, bijvoorbeeld 66 is een schaar, 88 is een stiergevecht. Genaaid, blauwe papieren omslag. Bijgevoegd: Tyd-wyzer voor het Jaer 1813, waer by gevoegd is het vervolg der Geheugenis-konst. In-12°, 34 pp, met een uitv. plaat. Genaaid, blauwe papieren omslag. Beide niet aanwezig in Brugse stadsbibliotheek. + J.P. vander MAAS. Eerste gronden der Rekenkunde... ten gebruike der lagere scholen in West-Vlaanderen. Brugge, Bogaert-Dumortier, 1828. In-12°, genaaid, blauwe papieren omslag. + Verlichtinge der Kinderen in hunne verbintenissen tot hunne Ouders, volgens de Wet der Nature en het Gebod van Godt; waer by gevoegt is de maniere namentlyk voor eenen jongeling, om buyten het huys van syne ouders christelyk te leven. Brugge, Cornelis de Moor, 1771. In-8°, [viii] + 426 + [5] pp, moderne band in half leder. (samen: 4 vol.)"

Alles zeer nuttig voor de 'lieve opkwekelingen'