RAVEEL, Roger

Waarom
Sint-Amandsberg
De Zachte Klaarte
2002
€3.500 - €4.500

4° (33 x 24.5 cm), boekband door Martine Fiers-Eeckhout (Gent) in half lichtbruin leder, platten van geel chagrin leder, gladder rug. Gevoerde schuifdoos van blauw simili-leder met ingelegde originele etsplaat, linnen overtrektas met opdruk 'Waarom'. Nieuwstaat

Bijzondere uitgave verschenen n.a.v. de 90ste verjaardag van Zulma Raveel-Nijs. Geïllustreerd met TWEE KOPERGRAVUREN in zwart/wit en kleur. Oplage van 54 exemplaren. Eén van de 6 op naam gedrukte exemplaren voor de medewerkers (voor Octave Scheire). Hierbij werd een suite van een ets in z/w en kleur, in potlood gemonogrammeerd en genummerd (III/VI). Colofoon in potlood gesigneerd door de kunstenaar. Dit exemplaar werd VERRIJKT met 2 bladzijden handschrift van Raveel waarin de kunstenaar uiteenzet hoe hij tot 'zijn' schilderkunst gekomen is. Het is een soort artistiek testament waarin Raveel het filosofische en maatschappelijk decorum schetst van zijn werk. Het handschrift is gesigneerd en gedateerd (3 januari 1981). Eveneens 4 etsen met kleurgangen (geel, rood, blauw en zwart) en de originele etsplaat in de band ingewerkt. Uniek exemplaar