MAASKAMP, Evert

Afbeeldingen van de kleeding, zeden en gewoonten in de Bataafse Republiek met den aanvang der negentiende eeuw... Tableaux de l'habillement, des moeurs et des coutumes dans la République batave, au commencement du dix-neuvième siècle...
E. Maaskamp
n.d. (ca. 1811)
€260 - €340

In-4°, [5 waarvan front. + 24] ff. tekst. Met front. en met 20 platen van handgekleurde kostuumgravures b.t. door L. Portman naar verschillende artiesten. Elke plaat is ondertiteld in het Nederlands en Frans. Enkele marginale vlekjes in de tekst. Half lederen band uit de tijd, gladde rug met goudstempeling, hoekjes gedeukt

"Tweede editie van dit Nederlandse kostuumboek omvattende diverse provincies: Noord-Holland, Utrecht, Friesland, Gelderland, Zuid-Holland, Zeeland, Overijssel en Noord-Brabant. Met 20 mooie handgekleurde platen, alle behalve de eerste plaat met de adressen van Maaskamp te Amsterdam en van Colnaghi & Co te Londen. Colnaghi gaf een volledige Engelse versie in 1810. Ref. Landwehr, Dutch books with coloured plates, n° 358 ; Colas n° 1681"