BIBLIA NEERLANDICA

Dordrecht
Pieter en Jacob Keur
1729
€1.400 - €1.800

"2 vol. in-folio (39 x 24 cm), gegraveerde titel, met 6 prachtige kaarten b.t. van Stoopendaal. Geïnterfolieerd met de prentbijbel: ""Figures de la Bible à La Haye chez Pierre de Hondt"": nl. 2 frontisp. en 212 gegraveerde platen (waarvan 19 op dubbele pagina). De platen (door Hoet, Houbraken, en Picart) hebben een legende in 6 talen, door Saurin. Gebonden in vol gemarmerd kalfsleder uit de tijd, verguld decor op de platten, ruggen verguld, goud op snee, wat sleet aan de hoeken en de kapitalen"

"In-f° (39 x 24 cm), engraved titles, with 6 maps engraved by STOOPENDAAL: a worldmap (Orbis terrarum tabula recens emendata et in lucem edita, ref. Shirley 498), situation of Paradise (Gelegenheyt van 't Paradys), a map of the Exodus (Perigrinatie ofte Veertich-Iarige Reyse der Kinderen Israëls), a plan of Jerusalem, a map of the Promised Land (Het Beloofde Landt Canaan), Travels of St. Paul (Reysen Pauli en van de andere apostelen). Completely interspersed with: ""Figures de la Bible à La Haye chez Pierre de Hondt"": 2 frontisp. and 212 engraved plates. This Bible was named after Jacques Saurin, a French minister who became famous for his eloquent sermons, who wrote the captions (in 6 languages!) beneath the prints. For obvious reasons this Bible is also known as the Pieter de Hondt Print Bible. Ref. Poortman II, 140-145"