MUSSCHENBROEK, Petrus van

Beginsels der natuurkunde, Beschreeven ten dienste der Landgenooten. Waar by gevoegd is eene Beschryving der nieuwe en onlangs uitgevonden Luchtpompen, met haar gebruik tot veele proefnemingen door J.V.M. Tweede druk
Leyden
Samuel Luchtmans
1739
€180 - €240

"3 delen in 1 vol. in-4°, (26), 510; (2), 511-900, (20 index); 62, 8 pp., portret auteur, 1 uitv. kaart, 30 uitv. gravures in deel 1 en 2 + 4 uitv. grav. in deel 3, soms wat watersporen, enkele bl. en grav. los, vol kalfslederen band (gebruikssporen)"

"One of the best 18th-cent. introductions to Newtonian physics, this book is filled with interesting experiments and problems. The first part is devoted to general mechanics, hydrostatics, electricity, and magnetism, while the second part treats of optics, acoustics, comets, and winds, (...). The final 8 pages contain ""Lyst der natuurkundige, wiskundige, anatomische, en chirurgische instrumenten, welke by Jan van Musschenbroek, te vinden zyn te Leiden."" (Bierens de Haan 3474 (French transl.)). Bierens de Haan 3472 (1st ed., 1738); Bibliotheca Mechanica p.232 (French transl. 1739):"