[KUURNE - HARELBEKE]

Plan à vuë van eenige wegen, Bruggen, ende Beken gelegen by zyne Majesteits Ban-molen langs de Leye tot Harelbeke ten Deele op de geseide prochie van Harelbeke ennde ten deele op de prochie van Kuurne
1784
€280 - €360

37,7 x 54 cm, handgetekende kaart in inkt op papier, mooi afgewerkt met aquarel. Getekend door Cornelis Steur

Aan de oevers van de Leie waren al sinds minstens de 12de eeuw watermolens gelegen om het graan van de omliggende boerderijen te malen. Toen nog 'grafelijke' banmolens, in de periode van de kaart toebehorende aan zijne Majesteit de Keizer van Oostenrijk