[HANDSCHRIFT - DE SCHIETERE DE CAPRYCKE]

1770-1826
€800 - €1.200

"Handschrift klein in-4°, 29 + [2 blanco] ff. (+/- 20 regels tekst per blz.). Bevat 5 kaarten op perkament b.t. met kleuren uit de tijd en 5 kaarten met kleuren in de tekst en één losse kaart uit 1839. Enkele marginale vlekjes. Vol kalfslederen band uit de tijd, platten met goudgestempelde lijnenkaders, rolstempels en bloemornamenten, rug met ribben en goudstempeling. Rug lichtjes gewreven. Bevat vooral beschrijvingen van eigendommen van de familie de Schietere de Caprijcke rondom Ruddervoorde, Oostkamp en Waardamme. Bijgevoegd: ""Eigendom aen Jonkheer De Schietere-De Caprycke"", s.l.s.d. (ca. 19de eeuw), handschrift in klein in-4°, [10 + 6 blanco's] ff. (+/- 15 regels tekst per blz.). Enkele roestvlekjes. Vol blauw lederen band uit de tijd, platten rijkelijk versierd met goudstempeling, gladde rug met goudstempeling. Rug verkleurd. Bevat beschrijvingen van de eigendommen gelegen in de gemeenten ""Aerdrijcke, Dudzeele, Knocke en Westcapelle, Lisseweghe, Ramscapelle, Sint-Pieters, Uitkerke en Blankenberghe, Zuinkerke, Zerkeghem en Zedelghem"". (2 vol. + 1 los doc.)"