[BAUWENS, Philippus Jacobus]

Wondere beroerten of oorlogsche gebeurtenissen, ontstaen en opgereezen in Vrankrijk, zedert den jaere 1790. tot 1816
Oostende
P. Scheldewaert
1816
€160 - €240

In-4°, 67 + [1] pp. Onafgesneden, moderne band in half perkament. Berijmd proza 'Arglist des duyvels gezeyd het Fransche Reus-gevecht onder Napoleon le grand' in alexendrijnse verzen, door de rederijker Ph.J. Bauwens. Volgens A. Viaene, is dit boek waarschijnlijk het eerste Vlaamse boek dat te Oostende gedrukt werd. Zie A. Viaene, Oostendse drukpers. Bibliografie van de stadsdrukker Bernard Bricx 1790-1813, in: Biekorf, 1964 p.225-231. Bijgevoegd: Roland DESNERCK. Oostends Woordenboek. Handzame, Dewilde, 1972. In-8°, 575 pp, ill, linnen band en stofwikkel (samen: 2)