TEUPKEN, J.F

Beschrijving hoedanig de Koninklijke Nederlandsche troepen en alle in militaire betrekking staande personen gekleed, geƫquipeerd en gewapend zijn
Van Cleef
1823
€1.400 - €1.800

In-folio (32,5 x 23 cm), 2 + 110 + 22 pp, gegraveerde titel, 2 pp uitleg platen + 51 lithogr. platen, met de hand ingekleurd in de tijd b.t. Zeer fris bewaard. Halve titel: Kleeding en wapenrusting van de Koninklijke Nederlandsche Troepen. Met een handtekening en een hs. brief van de auteur aan Gen. Majoor Duvivier. Moderne band in half blauw leder, vergulde titel op de rug, marmerpapier op de platten

"Illustratie: 48 platen met zorgvuldig ingekleurde militaire kostuums uit de Hollands-Belgische tijd en 3 platen betreffende passementerie. In 1826 verscheen een tweede deel. Herkomst: de Ghellinck Vaernewyck. Ref. Lipperheide 2255; Colas 2864 en Landwehr 455"