Geanimeerd landschap
Olie op paneel (37.5 x 49.5 cm), getekend links onder. Vergulde lijst
Jan Gabrielsz Sonjé was een Nederlands kunstschilder uit de Gouden Eeuw die zich specialiseerde in landschappen. Hij was een leerling van Adam Pijnacker. In 1646 werd hij lid van het Sint-Lucasgilde van Delft. In 1654 verhuisde hij naar Rotterdam, waar hij bleef tot 1665, toen hij naar Dordrecht verhuisde. Herkomst: Belgische privé verzameling. Certificaat: Paul Marcus, Paris (30.1.1979). Referentie: W. Bernt - The Netherlandish Painters of the 17th c. Deel III, p. 109