BOR CHRISTIAENSZ, Pieter

Gelegentheyt van's Hertogen-Bosch vierde Hooft van Brabandt : haer oorspronck, fundatie ende vergrootinge, verscheyden hare belegeringen, ende eintlijcke overwinninge : verrassinghe end inneminghe van Wesel, ende meer andere geschiedenissen des Jahrs 1629
's Graven-hage
Aert Meuris
1630
€360 - €500

"In-4°, [36], 412, [3] pp, met een fraai gegraveerd portret van de prins Frederick Henrick van Oranje (los). Tekst in gotische letters. Gebonden in vol perkament uit de tijd. Bijgevoegd: J.C. SANTVOORT. Manuaal of Woorden-boek alleen betrekkelyk tot alle de rekeningen van de steeden, vryheden, en dorpen in de vier quartieren van de meyereye van 's Hertogenbossche. 's Hertogenbosch, H. van Irhoven, 1741. In-8°, [60], 104, 335 pp, gebonden in vol kalfsleder uit de tijd, goudgestempeld. + SJ van de VELDE, (alias Honselaer) Oudheden en gestichten van de bisschoppelyke stadt en Meyerye van 's Hertogen-Bosch. Of Beknopte beschryvinge der steden en dorpen onder dat bisdom ; mitsgaders fundatien der geestelyke gebouwen, kerken, abdyen, en kloosters van tydt tot tydt aldaar gesticht. Leiden, 1749. In-8°, met 2 uitv. plannen van 's-Hertogenbosch en 4 platen b.t. Tussen pp. 292/293 zijn 4 extra pp ingevoegd. Met bisschopswapens in kopergravure i.t. Genaaid, papieren kaft in marmerpapier. + Lud. Henr. Christian. SCHUTJES. Geschiedenis van het Bisdom 's-Hertogenbosch. St. Michiels-Gestel, Boekdrukkerij van het Bisdom, 1870-71. 5 dln. in 4 vol. in-8°, gebonden in half linnen (aubergine kleur). + Reglement en ordonnantie op de crimineel justitie en den styl van procedeeren in crimineele zaaken voor den geregte van 's-Hertogenbosch. 1792. In-4°, kaftje in marmerpapier. (Samen: 8 vol.)"