[BIBLIA SACRA]

Biblia sacra. Dat is De geheele Heylighe Schrifture bedeylt int Oudt en Nieuw Testament. Oversien en verbetert na den lesten Roomschen text
Antwerpen / Amsterdam
"Jan Moerentorf; nu herdruckt by Pieter Jacopsz. Paets"
1657 (1646)
€450 - €700

2 dln. in 1 vol. in-f° (34,5 x 21,5 cm), [viii] + 1270 + 468 + [6] pp. Gotische tekst op 2 kol. met dubbele omkadering. Met gegrav. titel, gegrav. wapenschild van 'Ambrosius Capello' en ongeveer 1200 houtsneden i.t. gesneden door Christoffel van Sichem naar A. Dürer, Aldegrever, Hans Sebald Beham, Holbein etc., met initialen, kop- en slotvignetten. Met 6 dubbele kaarten b.t. extra, die normaal niet aanwezig zijn. Onvolledig: ontbreken 4 ff. van katern A (O.T.) en f. A3, B2, E6, F1-2, (van het N.T.). Marges van de eerste 5 bladen en 2 kaarten slordig versterkt met tape, waardoor de randen bruin werden. Hoek gescheurd met verlies van f. A3 (N.T.) Van de tweede kaart zijn twee hoeken uitgeknipt. Gebonden in vol leder (19de eeuw), sterk gewreven, scharnieren zwak, rode sneden

Standaardbijbel voor Vlaamse rooms-katholieken (1ste ed. verscheen in 1599, cfr. Funck, p. 394). Darlow-Moule 3314: 'A new and illustrated edition of the Roman Catholic Bible of 1599. The N.T., including the O.T. Epistles, is a revision by H. van den Leemputte