BOR CHRISTIAENSZ, Pieter

Nederlantsche oorloghen, beroerten, ende borgerlijcke oneenicheyden, beginnende mette opdrachte [...] aen [...] Philippus van Spangien, tot de droevige doot van [...] Willem prince van Orangien. / Vervolch vande Neerlandsche Oorloghen, beroerten ...
Leyden
"Govert Basson; Amsterdam, Michiel Colyn"
[1630]
€300 - €400

2 vols. in-folio, vol. 1 : [6] + 350, 1-192 ff; vol. 2: [1] + 193-318, 230, 48, 48, 60 ff. Gotische tekst in 2 kolommen. Met 2 gegraveerde titels, en met 117 gravures in de tekst waaronder een kaart van de 17 Provincies, een houtsnede, portretten, zichten van slagvelden enz. Op de Franse titelpagina: 'Oorspronck, begin ende vervolgh der Nederlantsche Oorlogen, in XVIII boecken waerachtelijck en onpartijdelijck beschreven...' Oude bibliotheekstempels. Sommige gravures zijn overplakt met de juiste. Roestvlekjes, enkele bleke waterranden, anders een goed ex. Gebonden in vol kalfsleder uit de tijd, rode sneden, gemarmerde schutbladen, ruggen met 6 ribben, ruggen verguld, scharnieren zwak

Eerste volledige editie van dit standaardwerk over de geschiedenis van Nederland door Pieter Christiaansz. Bor (1559-1635), zoon van een apotheker in Utrecht, die van jongs af geïnteresseerd was in vaderlandse geschiedenis. Standard Dutch history of the crucial years 1555-1584 of the revolt against Spain, by Pieter Bor. Published in 18 books. The first edition was in 1595-1601. Ref. Haitsma Mulier/v.d. Lem 75c ; Bibl. Belgica I, p. 200-203