VAN VAERNEWYCK, Marcus

De Historie van Belgis diemen anders noemen mach: den spieghel der Nederlantscher oudtheyt. Waer inne men sien mach als in eenen claeren spieghel veel wonderlijkce gheschiedenissen die van alle oude tijden over als die weerelt geschicht zijn: maer byzonde
Hieronymus Verdussen
1619
Verkocht

In-folio (27 x 18 cm), [18] + cxlv + [1] ff. Titelpagina in ornamentele boord, met drukkersmerk in houtsnede, houtsneden in de tekst. Met een fraai portret van de auteur (door Petrus de Jode) en opdracht aan de schepenen van Gent (iets kortere marges). Een vijftal bladen verbruind, enkele vlekjes. Fraaie 19de eeuwse band in 3/4 leder, rug rijkelijk versierd met goud. Goed exemplaar

"Herkomst: Tulkens, Bruxelles - hs. ex libris onleesbaar gemaakt op de titel. Zie: Funck 405 ; Bibl. Belg. 411 V-65. Derde editie, onder een andere titel, van het werk van Marcus van Vaernewyck ""Den spiegel der nederlandscher audtheyt"" uit 1568. Marcus van Vaernewyck (Gent 1518 - 1569) vervulde functies in de armenzorg, kerkbouw, burgerwacht en bij de controle van de graanhandel. In 1564 werd hij schepen van de stad. Daarnaast was hij ijverig lid van de rederijkerskamer. Hoewel hij zich erop liet voorstaan over weinig schoolkennis te beschikken - hij kende geen Latijn en Frans -, heeft hij zijn gezichtskring toch verruimd door reizen naar Italiƫ en door de Nederlanden in de jaren 1550 en 1556"