[KERSTEMAN, Franciscus Lievens]

Historie van mevrouwe de hartoginne van Pompadour. Tot lof, en ter verdeediging van de eer ... van deeze ... vrouw
Zalt-Bommel
J.W. Kanneman
1761
€120 - €180

In-8°, [viii], 207 pp, titel gedrukt in rood en zwart, gebonden in blauw marokijn, verguld lijnenkader rond de platten, goud op snee

Herkomst: J.W. Six, heraldisch ex libris met motto ""Deo, non fortuna"". Zeldzaam, slechts 2 ex. in STCN. Ref. Buisman 1029; Waller 745. ""Kersteman trachtte de faam der vermaarde minnares van Lodewijk XV tegen deze Hollandsche hulp te beschermen en op zijn aandringen werd Kerstemans boek in Amsterdam en, spoedig daarna, ook in andere steden verboden. De nog niet verkochte exemplaren werden bij de boekverkoopers opgehaald.