DEZIUS, Zacharias

De klyne vraag en print-bybel, waer in twee hondert acht en tachentig bybelsche geschiedenissen des Ouden en Nieuwen Testaments, met vraagen en antwoorden vertoont en beweezen worden : tot onderwys en ten nut voor de jeugd
Samuel Schoonwald
1736
€160 - €300

In-4°, [10], 56, [2] pp, met gegrav. titel, gegrav. titelvignet en 24 gegrav. platen met in totaal 288 figuren, met bijbelscènes uit het Oude en Nieuwe Testament. Kleine marginale wormgaatjes hersteld in de eerste bladen, beduimeld, enkele vlekjes, marges van enkele platen en van laatste blad vakkundig versterkt. Moderne lederen band. Hs. ex libris op schutblad. Zeldzame kinderbijbel, bedoeld om te helpen memoriseren (slechts 3 volledige ex. in STCN). Ref. Poortman II, p. 166 & 278. Bijgevoegd: De kleine kinder-bijbel van Vader Hulenkamp, een prentenboekje voor de Christelijke Jeugd. Amsterdam, gebroeders Van Arum, ca. 1832. In-12°, met 20 platen met in totaal 160 afbeeldingen, om de jeugd te helpen memoriseren. Roestvlekjes. Genaaid, originele uitgeverskaft. (samen: 2)