[ANTWERPEN]

Koninklijk Stapelhuis, de grote brand van 5 juni 1901
€120 - €180

Originele sepia foto, 42 x 52 cm, opgekleefd op karton, onderaan een droge stempel 'L. Van Neck, Klapdorp 10, Anvers' In 1901 brandde ""den Entrepot"" zoals de sinjoren hem noemde af. De brand duurde een volle week en om van de fouten te leren werden er bij de heropbouw brandgangen aangelegd. Bijgevoegd: Heliogr. (38.5 x 50 cm) ca. 1900 met feest op Grote Markt + Mooie ets (32 x 48 cm) op chine, anoniem, met zicht vestingen en Kipdorppoort + 2 helio's uitg. G. Hermans (eind 19de eeuw) met Kipdorppoort en Mechelse Poort (5)