JAMAR, Armand (1870-1946)

L'enfer. Ch. XX: Tirésias
€240 - €360

Olieverfschilderij (37 x 44 cm) op doek getekend en gedateerd 1939 in de rechter onderhoek. Ingelijst in houten lijst

Werk uit de reeks van de Divina Comedia van Dante. Voorstelling van Tiresias, die parende slangen aanvalt, waarbij het vrouwtje gedood wordt. Door een betovering verandert Tiresias op dat moment voor de komende zeven jaren in een vrouw. Zeven jaar later wordt hij terug man, maar haalt zich de woede van Hera op de hals, waardoor hij met blindheid wordt gestraft. Provenance: uit de verzameling van dr De Winter uit Brugge