Militaire manuscriptkaart (35,5 x 52,5 cm) met inkt en aquarel, schaal en legende links bovenaan. Inventarisnummer B99 in de marge. Met gedetailleerde weergave van de fortificaties, afwatering en duinenlandschap. Conditie: klein marginaal scheurtje, anders goed bewaard. Bijgevoegd: Plan van IJzendijke en Jonkvrouw- of Jufferschans (nabij Cadzand). Manuscriptkaart, 19,5 x 34,5 cm. Met schaal en Franstalige titel rechts onder: 'Plan d'Yssendik, petitte ville de la flandre hollandoise et du fort mademoiselle à lentrée de Lisle de Cassan'. Inventarisnummer B106 in de marge. (samen: 2 doc.)
Niet gedateerd, maar van tijdens de Franse campagnes in de Oostenrijkse Successieoorlog (1746-1748). Axel is gelegen ten zuidoosten van Terneuzen. De Jufferschans was de meest oostelijke schans van de Passageule-Linie