DE CLOET, Jean-Joseph

Voyage pittoresque dans le Royaume des Pays Bas, tome I
Jobard
1825
€300 - €400

In-4° oblong, titre gravé, portrait de la Princesse d'Orange en frontispice, 101 (sur 202) planches lithographiques, dans le désordre, num. 1-81, 84-85, 87, 90, 98, 104, 106-107, 120, 125, 127, 130, 141, 144, 149, 159, 163, 168, 180. Rousseurs, surtout dans le texte. Rel. de l'époque en demi-maroquin bleu, coiffes et mors frottés, coins usés, plats marbrés

Ref. Vandermarck p. 73-74. ""Een enkele maal stuurde Jobard - wij veronderstellen om een regelmatige verschijning van de afleveringen te verzekeren- behalve de generaal nog andere artisten op pad [...] Maken de eerste afleveringen nog een stijve indruk, met de maand wordt de kwaliteit der platen beter. Is het eerste honderdtal eenmaal gepasseerd, dan treffen wij vele platen die ons verrassen door een solied tekentalent, gecombineerd met een knappe benutting van het procédé en een gevoelig oog voor de pittoreske zijde van de natuur