LE ROY, Jacob

"Notitia Marchionatus Sacri Romani Imperii hoc est urbis et agri Antverpiensis, oppidorum, dominiorum, monasteriorum, castellorumque, sub eo; in qua origines, & progressus eorum eruuntur ex archivis regiis, oppidanis, monasticis, principumque diplomatibus
typis Francisci Lammingae
1678
€800 - €1.400

In-folio, [6] + 504 + [7] pp. Gegraveerde allegorische frontispice (naar Abr. van Diepenbeke) met het wapen van Antwerpen omringd door een voorstelling van de vrede en de oorlog en hun attributen, 81 gravures b.t. waarvan 1 uitv. stadsplan van Antwerpen en Breda, en 2 dubbele kaarten, en (uitv.) platen van Antwerpse stadszichten, kastelen uit de omgeving, panorama van Turnhout, Corsendonk.... Talrijke gravures in tekst (138) van o.a. wapenschilden en grafmonumenten. Volledig met opdracht aan Carolo II. Soms min. herstelling, enkele bladen iets bruin. Gebonden in vol kalfsleder uit de tijd, verguld lijnenkader rond de platten, krasjes, hoeken iets versleten, rug rijkelijk versierd met goud, scharnieren gebroken, gemarmerde schutbladen (band nog goed aan elkaar). Met een hs. ex libris in inkt op schutblad (de Hesdin)

Réf. BB III:831-838. 1ste druk