SCRIBANI, Carolus SJ

Antverpia
Ex officina Plantiniana, apud Joannem Moretum
1610
€280 - €360

2 dln. in 1 vol. in-4°, [8] + 146 + [2], 24 (Griekse en Hebreeuwse verzen) ; 172 + [3] pp. Met 7 uitv. platen b.t. (3 kaarten en 4 zichten van monumenten), drukkersmerken op titelblad en op einde. Hs. herkomst op eerste titelpagina. Exemplaar met (hevige) verbruining, stempel en hs. ex libris onleesbaar gemaakt op de titel. Compleet met het vervolg: Origines Antverpiensium. Gebonden in perkament uit de tijd, titel in inkt op de rug

Carolus Scribani (1561-1629) was leraar te Antwerpen en Brussel. Dit werk looft de stad en zijn bewoners, de economie enz. Ref. De Backer/Sommervogel VII, 984