"FOPPENS, Jean François; VAN DE VELDE gezegd HONSELAER, Steven Jan"

Oudheden en gestichten van de bisschoppelyke stadt en meyerye van 's Hertogen-Bosch
Leiden
Joh. Arnold Langerak
1742
€180 - €300

In-8°, [14] + 675 [i.e. 679] + [15] pp. Met vele gravures o.a. 2 uitslaande plattegronden, 3 uitslaande gravures, 1 uitslaande wapenkaart en 21 wapenschilden i.t. Mispagineringen. Vol perkament uit de tijd, titel in inkt op de rug, mooi ex libris W.N.M. van der Ham. 1ste Nederlandse ed. van de vertaling van het werk van Foppens, ""Historia episcopatus Sylvaeducensis"" door S.J. Van de Velde. Verschaffel, T., De hoed en de hond, 1998, p. 35. Cat. van werken over Noord-Brabant, 113. Doorninck II,430. Bodel Nijenhuis 418. Bijgevoegd: C. SMET. De Roomsch-catholyke religie, begonst, uytgebreyd, vastgestelt ende bewaert in Brabant, tusschen menigvuldige aenstooten, vervolgingen ende verwoestingen. Brussel, P.-J. De Haes, 1807. In-8°, [viii], 392 pp, gebonden in vol kalfsleder. + (C.W. PAPE) De stad en het land van Heusden, een leesboek voor de jeugd. 's Hertogenbosch, H. Palier en zoon, 1824. 2 vol. in-12°, geschiedenis in de vorm van een dialoog tussen een vader en zijn zonen. Genaaid, originele kaften (samen: 4 vol.)