HANEWINCKEL, Stephanus

Reize door de majorij van 'sHertogenbosch in den jaare 1798. (In brieven)
Amsteldam
A.B. Saakes
1799 - 1800
€300 - €400

2 dln. in 1 vol. in-8°, viii-146-[1] ; xvi-240 pp, 2 fraaie gegrav. lithogr. titels. Met 5 (van 6) lithogr. platen b.t., telkens met 2 zichten, ontbreekt de uitv. kaart. Zeer weinig vlekjes, oude stempels (op eerste en laatste pagina). Vakkundig gerestaureerde band in half leder, zuurvrije schuifdoos. Ref. NNBW I, 1022: ""De (...) werken ademen een zeer anti-katholieken geest, (...), geven evenwel blijk van eene grondige kennis van land en volk, (...)"" Ref. Van Doorninck. 3123 & p. 394 ; Nijhoff/v. H., 355. Zoals meestal zonder het derde deel. ""Saakes claims that a walk through this region would show the visitor how backward and superstitious Roman Catholics are and how primitive their faith is"" (Hamans, The observations of a voyager, in: Voortgang, 2012). Bijgevoegd: FOPPENS. Historia episcopatus Silvaeducensis, continens episcoporum et vicariorum generalium seriem, et capitulorum abbatiarum, et monasteriorum fundationes. Bruxellis, Fr. Foppens, 1721. In-4°, [vi], 333, [11] pp, gegrav. frontisp., 3 uitv. platen en 20 wapenschilden in houtsnede i.t. Vergeeld, enkele bruine vlekken in de randen in begin van het vol., wormgaatjes achterin. Hs. ex libris uitgeknipt uit titelpagina. Versleten kalfslederen band uit de tijd (samen: 2 vol.)