Erven J. Ratelband
1734
In-8°, (22), 256, (8) pp, met een uitv. plaat en een grote uitv. kaart. Ref. Bierens de Haan 1343. Zeldzame eerste en enige editie. Gevolgd door: E.L. RATHLEF. Historische en godgeleerde verhandeling over de sprinkhanen. Derzelve Aert, Eigenschappen en Verwoestingen, in Oude en Latere tijden; tot in de Jaren 1748 en 1749. Amsterdam, Korn. van Tongerlo, 1750. [10], 176 pp, met 1 gegrav. plaat. Vertaald uit het Duits. Samengebonden in 1 vol. in perkament uit de tijd, titels in inkt op de rug. Bijgevoegd: J. BLANKEN, Jansz. Memorie over het zoogenaamde verhang in den waterspiegel van de voornaamste kanalen en boezems : mitsgaders over de ruimten der sluizen, met de verder bestaande middelen en werktuigen tot uitwatering van de lage landen en meeren, in de provinciën Holland, Utrecht, Gelderland en Noord-Braband... Utrecht, O.J. van Paddenburg en O.J. van Dijk, 1817. In-4°, xii, 91 pp, met een grote uitv. tafel achterin. Kartonnage. (samen: 2 vol.)