WILHELM, Johann

Jani Gulielmii Plautinarum quaestionum commentarius, in quo omnes ordine M. Plauti comoediae, tum multa veterum scriptorum
Lutetiae
apud Ae. Beysium
1583
€240 - €300

In-8°, [32]+ 324 + [10] pp, marque de l'imprimeur en bois sur le titre. Suivi d'une élégie adressée à l'auteur par Petrus Colvius. Galerie de vers dans la marge inf. Suivi de : Plauti Querolus, sive Aulularia ad Camerarii codicem veterem denuo collata. (Heidelberg), Ex typogr. H. Commelini, 1595. [12] + 114 pp, marque de l'imprimeur en bois sur la page de titre. Rouss. Ref. VD16 P 3462. Les deux livres dans un cartonnage du 19me siècle, dos insolé

Ex libris Alberti Giovanelli. Querolus (The Complainer) or Aulularia (The Pot) is an anonymous Latin comedy from late antiquity, falsely attributed to Plautus