[ROCKOLFING]

Caerte figurative van t'leen thiendeken inde prochie en heerlick. van Coolscamp
1769
€600 - €900

Mooie manuscriptkaart (34 x 23 cm) op perkament, afgewerkt met aquarel, met een mooie windroos, het zuiden naar boven gericht. Samengebonden met de handgeschreven legger, betreffende goederen in de parochie van Koolskamp, competerende aan Louis Emanuel van Rockelfing, heer van Nazareth. Koolskamp is gelegen tussen Lichtervelde en Pittem. Gesigneerd door J. Vande Walle, gezworen landmeter. Los bijgevoegd is een handgeschilderd wapenschild, op papier. Ook nog een oudere schetsmatige kaart op papier van gronden in Koolkskamp. In een perkamenten omslag, met sluitlinten. Bijgevoegd: Vernieuwinghe van den heerel. Rente-bouck van Oostrem in de prochie van Aerseele, gehouden van Thielt ten hove geseyt Gruythuyse competerende joncker Louis Emanuel Rockolfing heere van Nazarette &c. Handschrift op papier, 19 + 12 pp, met 6 manuscriptkaarten op perkament (Hunsel, Oostrem) over gronden gelegen in de parochie van Aarsele (tussen Tielt en Deinze) + Koopbrief van twee partyen land gelegen tot Nazareth agter het kasteel van Mijnheer van Rockelfing (handschrift op papier, 1833)

Louis Emmanuel de Rockelfing Sgr de Nazareth en Volmercke (°1733- 1810), was de laatste heer van Nazareth. Zijn kleindochter Eugénie huwde met Philippe Kervyn de Volkaersbeke