ROSWEYDUS, Petrus Heribertus SJ

Vitae Patrum de vita et verbis seniorum sive historiae eremeticae libri X
Antverpiae
ex off. Plantinana
1628
€160 - €200

In-folio (34,5 x 21,5 cm), [12], lxxxvii, 1060, [162] pp, gegraveerde allegorische titels (witte boorden weggeknipt), door Galle. Egaal verbruind. Wormgaten. Ontbreekt laatste blad (drukkersmerk) Gebonden in varkensleder op eiken platten, met blindstempeling, krassen op de platten, bronzen beslag op 3 van de 4 hoeken, sloten verloren

Prachtig neogotisch exlibris Maredsous en tegenstempels. Ref. BCNI 8028. Met Vitas Patrum (of Vitae Patrum) wordt in het algemeen gedoeld op een verzameling van levensbeschrijvingen en uitspraken van de woestijnvaders die in de vierde, vijfde en zesde eeuw leefden in de woestijnen van Egypte, Syriƫ en Palestina. De bekendste was wel Hieronymus. De editie van Rosweyde is weliswaar niet de enige grote uitgave van Vitas Patrum-teksten, maar wel de meest invloedrijke. Voor het bredere publiek verscheen ook een Vlaamse vertaling: 'T leven ende spreucken der vaderen. Rosweyde is de stichter van het latere Antwerpse genootschap van Bollandisten