ZEILLER, Martin

Topographia Galliae, dat is, een Algemeene en naeukeurige lant en plaets-beschrijvinghe van het machtige koninckrijck Vranckryck
Casper Meriaen, en Broer en Jan Appelaer
1660-1663
€3.000 - €4.500

4 vol. in-folio, [6]-374-[6], [2]-184-[4], [2]-420-]4], [2]-473-[5] pp met vier gegraveerde titelpagina's en 18 (uitv.) kaarten, waarvan één overzichtskaart Frankrijk en 302 (meestal dubbele) gravures b.t. en sommige uitvouwbaar. Enkele oude bibliotheekstempels. Vol kalfslederen banden met 5 nerven, ruggen van 3 vol. gescheurd, rug van vol. 3 vakkundig gerestaureerd

New, revised and enlarged ed. (1st ed. in German 1655-1661), profusely illustrated by Matthaus MERIAN : 4 different ill. title-pages, 18 (folding) maps including 1 general map of France and 302 pl., most double-paged, some folding, some representing more than 1 view. Magnificent iconography of the 17th c. France, picturing around 400 perspective or bird's eye views of sites, cities, castles, abbeys, churches, fortifications... Containing beautiful views of Bordeaux, Lyon, Rouen, Metz, Reims, Troyes, Dijon, Nevers, Marseille... Splendide iconographie de la France du XVIIe s., comprenant 4 titres illustrés, 18 cartes (dépliantes), dont 1 carte générale et 302 planches, figurant près de 400 vues. Réf. Schurchhard 71-84 (German ed.).