GYSSELING, Maurits (ed.)

Corpus van Middelnederlandse teksten (tot en met het jaar 1300). M.m.v. en van woordindices voorzien door Willy Pijnenburg
's-Gravenhage
Martinus Nijhoff
1977-1987
€180 - €240

15 vol. in-4° (ca. 17,5 x 24 cm), Complete set in vijftien originele linnen banden met goudopdruk. 1) Deel I-1 t/m I-8: Ambtelijke bescheiden; Deel I-9: Index (retrograad, naar woordfrequentie en lengte). 2) Deel II-1 t/m II-6: Literaire handschriften (met register per deel): II-1. Fragmenten [o.a. Runeninscripties, Wachtendonkse psalmen, Brabantse vertaling van het Nibelungenlied, de Enaamse codex]; II-2. Der Naturen Bloeme door Jacob van Maerlant; II-3. Jacob van Maerlants Rijmbijbel; II-4. Index bij de Rijmbijbel; II-5. Sente Lutgart; II-6. Sinte Lutgart, Sinte Kerstine & Nederrijns Moraalboek. Compleet en als nieuw

Vijftien-delige documentatie en transcriptie van historische archiefstukken, 9 delen: oorkonden, keuren, rekeningen, goederenlijsten etc; 6 delen middeleeuwse literaire handschriften in het Middelnederlands van 1210 tot 1300. Reeks ""Bouwstoffen voor een woordarchief van de Nederlandse Taal