[ADELBRIEF - IEPER]

Adelbrief voor Jean-Baptiste Wullems, schepen Warneton, en zijn overleden vader Jean-Baptiste schepen van Ieper, getekend door Keizerin Maria Theresia
1761, 3 september
€950 - €1.400

In-f° (35 x 23 cm), 10 pp, prachtig kalligrafisch handschrift op perkament, gesigneerd door Marie Thérèse. Op p. 5 staat het wapenschild van Wullems (11,5 x 18 cm). Originele luxueuze band in rood velours, met prachtig brokaatpapier als schutbladen. Aan een koord is een groot rood zegel vastgemaakt met het wapenschild van de keizerin, diameter 13 cm in een tinnen doos

Lettres patentes de chevalier avec décoration d'armoiries en faveur de Rose Barbe Vandebrouke 'en la personne de feu son Mari Jean Baptiste Wullems et à son fils, de même à ses descendans'. Deze familie is belangrijk in het bestuur van de Stad Ieper. Ref. Merghelynck, Recueil: 1 & 2 (1877) 178-187 & 565-566