VERHAEGEN, Arthur

Monographie de l'église Cathédrale de Saint Sauveur à Bruges
Bruges
Imprimerie de S. Augustin / Desclée, De Brouwer et Cie
1888
€180 - €240

In-plano (73 x 55 cm), gegraveerde titel, inleidende tekst van 5 pp, 3 pp (index), met 59 (van 61) lithografische platen en orig. foto's, deels dubbel en uitv., waarvan 6 in kleur. Ontbreken pl. 41 en 42. Goed bewaard, ingenaaid (wel randscheurtjes in de inl.) Oude pruimkleurige linnen omslag

"Arthur Verhaegen (1847-1917), ingenieur-architect, glasschilder, oudheidkundige, leerling van J.B. Bethune. Ref. De Sint-Lucasscholen en de neogotiek, p. 322. ""De neogotiek greep, in volle 19e eeuw en in het spoor van ultramontanen als A. Verhaegen, terug naar artistieke hoogtepunten uit de geïdealiseerde middeleeuwen"""