[ELVERDINGE KASTEEL - IEPER]

4 portretten van de bewoners van het Kasteel van Elverdinge in de 19de eeuw
€3.600 - €4.500

Olie op doek (elk 117 x 90 cm), getekend M. Leclercq en gedateerd 1849. Niet ingelijst. 1. 'Comtesse Georgine d'Ennetière d'Hust, née comtesse de Béthune le 1 avril 1800' met gebreken aan doek - 2. 'Marie Fanny Albertine comtesse d'Ennetières d'Hust et du Saint-Empire Romain décédée au château d'Elverdinghe le 28 7bre 1848 âgée de 19 ans', portrait postume, (niet gerestaureerd). 3. 'Comte Camille d'Ennetières d'Hust né le 22 avril 1797', (prof. hersteld). 4. 'Comtesse Filicité d'Ennetières d'Hust née le 28 mars 1825', (prof. hersteld) (4)

Alle gesigneerd door Modeste Leclercq, geboren in Waasten. In 1845 toonde hij op een expo in Ieper 5 portretten, die matig ontvangen werden door een criticus. Leclercq woonde dan in Parijs. Het Groeningemuseum bezit werk van hem. Herkomst: kasteel van Elverdinge