"GENT; VAUBAN"

'1e feuille Gand. Per feuille 1702, fait à Lille le 27 novembre 1702'
Lille
1702
€2.500 - €3.500

Manuscriptkaart 652 x 850 mm, met inkt en aquarel, getekend op papier. De kaart bevat talrijke details: vestingen, waterwegen, invalswegen, overstromingsgebieden, forten enz. De kaart bestaat uit meerdere aan elkaar geplakte delen en bevat 6 mobiele strookjes. Enkele lichte roestvlekjes

Op 3 maart 1678 stelden de Franse troepen zich op aan de voet van de Gentse vestingen. Enkele dagen later viel de stad in de handen van de Fransen. Op 28 februari 1679 was de stad weer in de handen van de Spaanse Nederlanden. In 1701 namen twee Franse bataljons de stad weer in. Vauban moest de vestingen versterken (hij was gouverneur van Rijsel sinds 1668): zijn projecten heeft hij op de mobiele stroken getekend (zie 'Pour tous les feuillets vollants Vauban' in de rechter onderhoek van de kaart) en waren vooral gericht op de Brugse Poort, de Kortrijkse Poort, Sint-Pieters, de Lievenpoort, en het Spanjaardkasteel of Nieuw Casteel (gebouwd onder Keizer Karel in 1540 maar volledig vernield in de eerste helft van de 19de eeuw), aan de Sassevaart en de Muidewijk