LIER

'Plan et couppe de la petitte ecluse du rampar de Liere près du cloistre de Sion avec la dodane du fossé et les réparation qu'il y at à faire marquez de jaune'
eind 17de eeuw
€400 - €600

Handgemaakt plan 364 x 287 mm, met inkt en aquarel, getekend op papier. Plan met talrijke details van bakstenen, ruimtes, deuren, vensters, palen, balken enz. Sporen van een plooi, enkele lichte roestvlekjes. Water is van groot belang om een stad te verdedigen alsook sluizen. Dit plan toont een sluis dichtbij de klooster van Sion in Lier met talrijke details. Bijgevoegd: [LIER], 'Plan, profil et élévation de la vieille porte de Malines à Liere servant de magazin et d'arcenal', begin 18de eeuw. Handgemaakt plan 401 x 534 mm, met inkt en aquarel, getekend op papier. Plan met enkele details: torens, bakstenen, schouw, balken, afmetingen enz. Het plan bestaat uit twee aan elkaar geplakte delen. Enkele lichte roestvlekjes. Lier was omringd met vestingen en grachten en lag aan de samenvloeiing van de Grote en de Kleine Nete. Lier had drie stadspoorten: Leuvensepoort, Mechelsepoort en Lisperpoort. De Mechelsepoort diende ook als arsenaal. De oude vestingen van Lier werden in 1784 vernietigd na een ordonnantie van Joseph II: de oorlogsbedreigingen waren minder en het onderhoud van soortgelijke gebouwen was duur. (2 docs)