"Jan Moerentorf; nu herdruckt by Pieter Jacopsz. Paets"
1657 (1646)
2 dln. in 1 vol. in-f° (34 x 22,5 cm), [viii] + 1270 + 466 [=440] pp. Gotische tekst op 2 kol. met dubbele omkadering. Met gegrav. titel, gegrav. wapenschild van 'Ambrosius Capello' en 1220 houtsneden i.t. gesneden door Christoffel van Sichem naar A. Dürer, Aldegrever, Hans Sebald Beham, Holbein etc., met initialen, kop- en slotvignetten. Marges van het titelblad en van het laatste blad versterkt. Ontbreken de laatste 4 bladen (katern Ss). Scheur hersteld in p. 39, 847 en 925. Sommige bladen vergeeld, op enkele bladen bruine vlekken, anders goed bewaard. Gebonden in half leder (19de eeuws)
Standaardbijbel voor Vlaamse rooms-katholieken (1ste ed. verscheen in 1599, cfr. Funck, p. 394). Darlow-Moule 3314: 'A new and illustrated edition of the Roman Catholic Bible of 1599. The N.T., including the O.T. Epistles, is a revision by H. van den Leemputte