SANDERUS, Antonius

Chorographia Sacra Brabantiae
Bruxellae
apud Philippum Vleurgartium
1659 (1658-1660)
€900 - €1.200

In-folio (44,5 x 29 cm), bevat 24 delen met elk hun afzonderlijke paginering. Titel in rood en zwart. Bevat 26 dubbele gegraveerde platen, 24 gravures i.t., titelvignetten met voorstellingen van heiligen. Ontbreekt het portret van Sanderus in de eerste folio's, 1 plaat gescheurd in de middenplooi (zonder verlies en hersteld), enkele valse plooien, enkele marginale watervlekken, meerdere bladen verbruind. Vol perkamenten band uit de tijd met opstaande randen, voorste scharnier onderaan wat zwak

Mooi werk bevattende afbeeldingen van kloosters in Antwerpen, Brussel, Affligem, Alsemberg, Averbode, Scherpenheuvel, Vorst, Groenendaal, Grimbergen, Leliëndaal, Jette, Leuven, Vlierbeek, Abdij van Villers enz. gevolgd door de delen met de beschrijvingen van de koninklijke kastelen en de delen 'Status Aulicus' en 'Dissertatiuncula'. 'De ce que les opuscules, dont se compose ce recueil, ont été publiés à des dates et par des imprimeurs différents, il résulte qu'on ne rencontre pas deux exemplaires pareils sous le rapport des pièces qu'ils contiennent et de l'ordre suivi pour la reliure' (BB V, S 215, p. 49-61)