948

BASNAGE, Jacob

't Groot Waerelds Tafereel, waar in de Heilige en Waereldsche geschiedenissen en verandereingen zedert de schepping des waerelds tot het uiteinde van de openbaring van Joannes worden afgemaalt, ... naauwkeurig in 't Frans beschreven ... vertaalt door Abra
€4800.00 - €6000.00 Make an offer
J. Lindenberg
1715

In-folio (40,8 x 25,7 cm), [8], 168, 92, 66 pp. Twee OUDGEKLEURDE en GOUDGEHOOGDE allegorische frontispices (met tegenover de uitleg ervan op rijm geïllustreerd met telkens twee oudgekleurde vignetten) door Romeyn de Hooghe, en een portret van Johan Trip van Berkenrode, bewindhebber van de VOC en van Jacob Basnage. Geïllustreerd met 5 platen in kopergravure op dubbele pagina, HANDGEKLEURD in de tijd en GOUDGEHOOGD (Paradys, Wereldkaart door Stoopendaal, Plan van Jeruzalem, de Tempel van Jeruzalem, Beloofde Land Canaan en kaart van de Reizen van Paulus) en 84 koperen platen, met telkens 1 of 2 gravures, het bijbelvers en de dichterlijke verklaring, zeer fraaie sluitvignetten. Conditie: van p. 136 tot 150 zijn de onderste hoeken gerestaureerd, de schutbladen zijn vervangen in de tijd van de rug, ook de boorden van de platten werden gerestaureerd. Originele band in vol kalfsleder, verguld decor op voor-en achterplat (wat gewreven), met bronsbeslag op de hoeken en bronzen sloten, rug vernieuwd. In-folio, [8], 168, 92, 66 pp. Illustrated with 2 CONTEMPORARY HANDCOLOURED and GOLD-HEIGHTENED frontispieces, by Romeyn de Hooghe. Ill. with a portrait of Johan Trip and a portrait of the author. Illustrated with 5 magnificent CONTEMPORARY HAND COLOURED and GOLD-HEIGHTENED plates (Situation of Paradise, World Map by Stoopendaal, Map of Jerusalem, Temple of Jerusalem, Promised Land of Canaan and Map of the Travels of Paul). Also illustrated with 84 copper plates, each with 1 or 2 engravings, the bible verse, beautiful vignettes. Condition: corners of pp. 136-150 repaired, the end leaves have been replaced in the same period as when the spine was renewed, the edges of the covers have also been restaured. Original calf binding, large gilt plaque on both covers, with bronze corners and clasps

Romeyn de Hooghe (1645-1708) werkte als graveur in Amsterdam, Haarlem en Parijs. Jacob Basnage (1653-1723), was behalve dominee te Rotterdam, ook diplomaat en geschiedkundige. Ref. Poortman II, p.109-120 ; Landwehr, Romeyn de Hooghe as book ill. 100 ; Storm van Leeuwen, Dutch decorated Bookbinding I, p. 276. "In a few exceptional projects the Double Drawer Handle Bindery used special tools that probably or certainly were not the property of the bindery but of the persons who had commissioned the projects. [...] Jacobus Lindenberg was certainly the owner of the large emblematic block that he had applied to his Groot waereld tafereel"