[VLAAMSE SCHOOL]

Onthoofde Catharina, getroost door twee engelen
€1.400 - €1.800

Olie op doek, 73 x 92 cm. 18de eeuws? Ingelijst. Herkomst: privécollectie Mechelen, eerder in een Vlaams vrouwenklooster

De Heilige Katharina van Alexandrië wilde haar geloof niet opgeven, de keizer Maxentius wilde haar sparen als ze met hem zou huwen. Ook dat weigerde ze. Omdat het niet lukte haar met een rad dood te martelen, liet de keizer haar uiteindelijk onthoofden.